Tenders/HOSPITALITY SERVICES FOR THE ORGANIZATION OF THE 67TH THESSALONIKI FILM FESTIVAL, 05 – 15.11.2026
Awarded🇬🇷GreeceServices

HOSPITALITY SERVICES FOR THE ORGANIZATION OF THE 67TH THESSALONIKI FILM FESTIVAL, 05 – 15.11.2026

Auto-translated from Greek
Original title: ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ 67ΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, 05 – 15.11.2026
ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Published: Sep 2, 2026
Updated: Sep 2, 2026
Source: TED - Tenders Electronic Daily (EU)

About This Opportunity

This is a services contract in the culture and heritage sector. Located in Greece, Europe, this opportunity is open to firms and consortiums, with an estimated budget of EUR 251,384.

Published through TED - Tenders Electronic Daily (EU), a national government procurement portal. Public procurement tenders follow the country's national bidding regulations and may have specific eligibility and documentation requirements for services in the culture and heritage sector. Service contracts are typically evaluated on both technical quality and price, and may require bidders to demonstrate relevant experience and qualified personnel. This contract has already been awarded. The information is published for transparency and market intelligence purposes.

Description

Original language: Greek
Το Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης προτίθεται να αναθέσει τις παρακάτω υπηρεσίες: Α. 60 διανυκτερεύσεις ατόμων σε δίκλινα δωμάτια για μονόκλινη χρήση με πρωινό (60 νύκτες Χ 1 άτομο), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον τεσσάρων αστέρων, που τεκμηριωμένα διαθέτουν δωμάτια ειδικά διαμορφωμένα για ΑΜΕΑ, με κατάλληλες τουαλέτες εντός των δωματίων. Β. 108 διανυκτερεύσεις σε δίκλινα δωμάτια για δίκλινη χρήση με πρωινό (108 νύκτες Χ 2 άτομα), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον τεσσάρων αστέρων, που τεκμηριωμένα διαθέτουν δωμάτια ειδικά διαμορφωμένα για ΑΜΕΑ, με κατάλληλες τουαλέτες εντός των δωματίων. Γ. 18 διανυκτερεύσεις σε τρίκλινα δωμάτια για τρίκλινη χρήση με πρωινό (18 νύκτες Χ 3 άτομα), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον τεσσάρων αστέρων, που τεκμηριωμένα διαθέτουν δωμάτια ειδικά διαμορφωμένα για ΑΜΕΑ, με κατάλληλες τουαλέτες εντός των δωματίων. Δ. 589 διανυκτερεύσεις ατόμων σε δίκλινα δωμάτια για μονόκλινη χρήση με πρωινό (589 νύκτες Χ 1 άτομο), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον τεσσάρων αστέρων. Ε. 190 διανυκτερεύσεις σε δίκλινα δωμάτια για δίκλινη χρήση με πρωινό (190 νύκτες Χ 2 άτομα), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον τεσσάρων αστέρων. ΣΤ. 19 διανυκτερεύσεις σε τρίκλινα δωμάτια για τρίκλινη χρήση με πρωινό (19 νύκτες Χ 3 άτομα), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον τεσσάρων αστέρων. Τα ξενοδοχεία Α – ΣΤ θα είναι σε ακτίνα όχι μεγαλύτερη από πεντακόσια (500) μέτρα, μετρούμενα σε ευθεία γραμμή πάνω στο χάρτη, είτε από την έδρα του Φεστιβάλ στο κτίριο Ολύμπιον, είτε από τις Αποθήκες του Οργανισμού Λιμένος Θεσσαλονίκης, όπου διεξάγονται προβολές και άλλες δραστηριότητες του Φεστιβάλ Ζ. 388 διανυκτερεύσεις ατόμων σε δίκλινα δωμάτια για μονόκλινη χρήση με πρωινό (388 νύκτες Χ 1 άτομο), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον τεσσάρων αστέρων. Η. 68 διανυκτερεύσεις σε δίκλινα δωμάτια για δίκλινη χρήση με πρωινό (68 νύκτες Χ 2 άτομα), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον τεσσάρων αστέρων. Θ. 8 διανυκτερεύσεις σε τρίκλινα δωμάτια για τρίκλινη χρήση με πρωινό (8 νύκτες Χ 3 άτομα), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον τεσσάρων αστέρων, σε κοντινή απόσταση μεταξύ τους. Ι. 80 διανυκτερεύσεις ατόμων σε δίκλινα δωμάτια για μονόκλινη χρήση με πρωινό (80 νύκτες Χ 1 άτομο), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον πέντε αστέρων. ΙΑ. 10 διανυκτερεύσεις σε δίκλινα δωμάτια για δίκλινη χρήση με πρωινό (10 νύκτες Χ 2 άτομα), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον πέντε αστέρων. ΙΒ. 10 διανυκτερεύσεις σε τρίκλινα δωμάτια για τρίκλινη χρήση με πρωινό (10 νύκτες Χ 3 άτομα), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον πέντε αστέρων, σε κοντινή απόσταση μεταξύ τους. Τα ξενοδοχεία Ζ – ΙΒ θα είναι σε ακτίνα όχι μεγαλύτερη από χίλια διακόσια (1.200) μέτρα, μετρούμενα σε ευθεία γραμμή πάνω στο χάρτη, είτε από την έδρα του Φεστιβάλ στο κτίριο Ολύμπιον, είτε από τις Αποθήκες του Οργανισμού Λιμένος Θεσσαλονίκης, όπου διεξάγονται προβολές και άλλες δραστηριότητες του Φεστιβάλ ΙΓ. 20 διανυκτερεύσεις ατόμων σε δίκλινα δωμάτια για μονόκλινη χρήση με πρωινό (20 νύκτες Χ 1 άτομο), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον πέντε αστέρων. ΙΔ. 20 διανυκτερεύσεις σε δίκλινα δωμάτια για δίκλινη χρήση με πρωινό (20 νύκτες Χ 2 άτομα), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον πέντε αστέρων. ΙΕ. 5 διανυκτερεύσεις σε τρίκλινα δωμάτια για τρίκλινη χρήση με πρωινό (5 νύκτες Χ 3 άτομα), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον πέντε αστέρων. ΙΣΤ. 5 διανυκτερεύσεις σε σουίτες για τρίκλινη χρήση με πρωινό (5 νύκτες Χ 3 άτομα), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον πέντε αστέρων. ΙΖ. 300 διανυκτερεύσεις ατόμων σε δίκλινα δωμάτια για μονόκλινη χρήση με πρωινό (300 νύκτες Χ 1 άτομο), στο προαναφερόμενο διάστημα, σε ξενοδοχεία τουλάχιστον τριών αστέρων. ΙΗ. 20 διανυκτερεύσεις σε δίκλινα δωμάτια για δίκλινη χρ...

Data provenance

This notice is sourced from TED - Tenders Electronic Daily (EU) and was originally published on September 2, 2026. Last refreshed today. Original language: Greek. BidsFactory mirrors official procurement notices and links back to the source for full legal text.