Tenders/Photovoltaic power plant of Slavos Slaný

Photovoltaic power plant of Slavos Slaný

Auto-translated from cs
Original title: FVE společnosti Slavos Slaný
Slavos Slaný, s.r.o.
Published: Sep 1, 2026
Updated: Sep 1, 2026
Source: TED - Tenders Electronic Daily (EU)

About This Opportunity

This is a supplies contract in the energy and power sector, with a focus on Power Generation. Located in Czech Republic, Europe, this opportunity is open to firms and consortiums, with an estimated budget of CZK 9.5 million. Proposals must be submitted before October 5, 2026.

Published through TED - Tenders Electronic Daily (EU), a national government procurement portal. Public procurement tenders follow the country's national bidding regulations and may have specific eligibility and documentation requirements for the supply of goods in the energy and power sector. Supply contracts typically require bidders to demonstrate product compliance with technical specifications, delivery capacity, and relevant certifications. Interested parties should review the full documentation on the original source before submitting their proposal.

Description

Original language: cs
Účelem veřejné zakázky je vybudování nových fotovoltaických elektráren (FVE) na střechách budov a na volném pozemku a tím nahrazení spotřeby elektrické energie dodávané z distribuční soustavy z tradičních zdrojů, elektrickou energií vyrobenou v rámci instalovaného obnovitelného zdroje. Instalace bude realizována na následujících etapách: I. ETAPA: Fotovoltaická elektrárna SLAVOS Slaný středisko Háje (dále také jen „FVE středisko Háje“), II. ETAPA: Fotovoltaická elektrárna v areálu ČOV Slaný-Blahotice (dále také jen „FVE ČOV“), Předmětem veřejné zakázky je zhotovení realizační dokumentace, dále pak úplné, funkční a bezvadné dodání fotovoltaických panelů a provedení všech souvisejících stavebních a montážních prací, včetně dodávek potřebných materiálů, výrobků, konstrukcí a zařízeních nezbytných pro řádné dodání provozuschopné fotovoltaické elektrárny a zapojení do distribuční sítě (DS) jako i zajištění všech potřebných povolení. Dílo bude provedeno v souladu se zadávací dokumentací, zejména pak technickými podklady, které vymezují technické požadavky zadavatele na jednotlivé FVE, jejich výkon a předpokládané umístění na střechách jednotlivých objektů nebo na pozemcích. (Zadavatel upozorňuje, že příloha č.9 – Dokumentace pro provedení stavby definuje závazné parametry výkonu jednotlivých FVE a jejich umístění. Zadavatel umožňuje účastníkovi předložit vlastní řešení – počet, typ a umístění panelů, které bude respektovat max. výkon FVE. Dodavatel bere na vědomí a souhlasí, že se ve svém návrhu nesmí odchýlit od vydaných pravomocných povolení způsobem, který by vyžadoval realizaci schvalovacího procesu – tj. nesmí být měněno umístění FVE a pozemky a objekty dotčené realizací jednotlivých FVE, jak je popsáno v Dokumentaci pro provedení stavby.). Závazné technické požadavky zadavatele jsou souhrnně uvedeny v příloze č. 10 – Technická specifikace. Předmětem plnění veřejné zakázky je zejména: - vyhotovení realizační projektové dokumentace pro obě etapy, které bude v souladu s vydanými podmínkami připojení ČEZ a vydaným stavebním povolením. V rámci dokumentace bude předloženo prohlášení výrobce střídače, že toto zařízení má implementovány funkce Q(U), P(U) a P(f), - dodávka fotovoltaických panelů, optimizérů, střídačů, konstrukcí, elektroinstalačního materiálu, - realizace všech kabelových tras, - elektroinstalační práce a montážní práce, - dokumentace skutečného provedení díla v papírové a elektronické podobě, - součinnost při vydání kolaudačního souhlasu/kolaudačního rozhodnutí, - úkony nezbytné k zajištění příslušných dokladů, povolení, souhlasů, vyjádření či licencí, revizí, provedení ověřovacího a zkušebního provozu včetně zaškolení obsluhy, výchozí revize, - ve vazbě na instalaci FVE předá dodavatel poklady a poskytne zadavateli nezbytnou součinnost a spolupráci pro aktualizaci Dokumentace zdolávání požáru (vč. procesu schválení HZS), - zajištění procesu prvního paralelního připojení výroben k distribuční soustavě podle aktuálních požadavků PDS (příloha č.4 PPDS), - zajištění vydání UTP pro FVE středisko Háje, - zajištění UPOS pro FVE ČOV, - zajištění vydání Konečného provozního oznámení (PDS), Zadavatel umožňuje dílčí plnění dle jednotlivých Etap. Zadavatel stanovil celkovou předpokládanou hodnotu v souladu se ZZVZ ve výši 9 546 000,- Kč bez DPH, z toho: - I. Etapa – FVE středisko Háje ve výši 2 705 000,- Kč bez DPH, - II. Etapa – FVE ČOV ve výši 6 841 000,- Kč bez DPH, Plnění veřejné zakázky bude poskytováno následovně (podrobnosti viz návrh smlouvy o dílo) I. Etapa – FVE středisko Háje - Vyhotovení realizační projektové dokumentace do 20 kalendářních dnů od nabytí účinnosti Smlouvy, - Dodávka, instalace a podání žádosti o vydání UTP do 60 kalendářních dnů od odsouhlasení realizační projektové dokumentace ze strany zadavatele, II. Etapa – FVE ČOV - Vyhotovení realizační projektové dokumentace do 30 kalendářních dnů od nabytí účinnosti Smlouvy, - Dodávka, instalace a podání žádosti o vydání UTP a UPOS do 120 kalendářních dnů o...

Data provenance

This notice is sourced from TED - Tenders Electronic Daily (EU) and was originally published on September 1, 2026. Last refreshed today. Original language: cs. BidsFactory mirrors official procurement notices and links back to the source for full legal text.