Tenders/Climate survey Trondheim - Climate promises 2024-2026
Open🇳🇴NorwayServices

Climate survey Trondheim - Climate promises 2024-2026

Auto-translated from no
Original title: Klimaundersøkelse Trondheim - Klimaløftene 2024-2026
Trondheim kommune
Published: Sep 1, 2026
Updated: Sep 2, 2026
Source: doffin_no

About This Opportunity

This is a services contract in the environment and climate and energy and power sectors, with a focus on HVAC systems. Located in Norway, Europe, this opportunity is open to firms and consortiums, with an estimated budget of NOK 1.0 million. Proposals must be submitted before September 25, 2026.

Published through Doffin Norway, a national government procurement portal. Public procurement tenders follow the country's national bidding regulations and may have specific eligibility and documentation requirements for services in the environment and climate sector. Service contracts are typically evaluated on both technical quality and price, and may require bidders to demonstrate relevant experience and qualified personnel. Interested parties should review the full documentation on the original source before submitting their proposal.

Description

Original language: no
1 Generelt om oppdragetTrondheim kommune, heretter kalt oppdragsgiver, innbyr til åpen tilbudskonkurranse for å anskaffe "Klimaundersøkelse Trondheim - Klimaløftene 2024-2030".Konkurransen kunngjøres i DOFFIN, se www.doffin.no, gjennom oppdragsgiverens konkurransegjennomføringsverktøy (KGV) Mercell. Konkurransen gjennomføres i henhold til lov om offentlige anskaffelser av 17. juni 2016 nr. 73 (LOA) og forskrift om offentlige anskaffelser av 18. august 2016 nr. 974 (FOA). For denne anskaffelsen gjelder forskriftens del I og de føringer gitt i dette dokumentet.2 BakgrunnTrondheim kommune har behov for å knytte til seg en leverandør som kan gjennomføre en årlig oppfølgingsundersøkelse blant et representativt utvalg av Trondheims befolkning over 15 år. Utvalget skal ha minimum 1000 respondenter og skal være representativt med tanke på kjønn, alder, utdanningsnivå og bosted/bydel. Undersøkelsen skal gi innsikt i innbyggernes holdninger og selvrapporterte adferd knyttet til kommunens gjeldende kommunedelplan for energi og klima, "Klimaløftene" (vedlegg 1).Undersøkelsen blir den niende i rekken av årlige undersøkelser, og flere av spørsmålene er beholdt. Det er avgjørende for kommunen at metodikken muliggjør sammenligning av data over tid for å identifisere viktige utviklingstrekk. I 2024/2025 ble strukturen på undersøkelsen og flere av spørsmålene endret for å samsvare med ny vedtatt energi- og klimaplan, samtidig som metoden ble endret fra telefonintervju til web-panel. Gjeldende spørsmålsbatteri er vedlagt (vedlegg 2).Resultatene skal bidra til å gi innsikt i innbyggernes forståelse av - og forhold til - klimatiltak, og vil inngå som beslutningsgrunnlag for kommunens videre klimaarbeid. Undersøkelsen skal også bidra til en bedre målgruppeforståelse (utdype våre personas) og supplere kunnskapsgrunnlaget for mer treffsikker klimakommunikasjon. Oppdragsgiver: Trondheim kommune Leveringssted: Trøndelag/Trööndelage Estimert verdi: 1,000,000 NOK

Data provenance

This notice is sourced from Doffin Norway and was originally published on September 1, 2026. Last refreshed today. Original language: no. BidsFactory mirrors official procurement notices and links back to the source for full legal text.

About Trondheim kommune

Trondheim kommune has issued 151 procurement notices on BidsFactory, including 25 currently open and 19 awarded contracts. Activity concentrates in General Supplies & Services, Construction & Civil Works, and Architecture & Engineering Services. All notices are published for Norway. Notices are distributed via Doffin Norway and TED - Tenders Electronic Daily (EU). Most recent publication: September 1, 2026.