Tenders/Well work equipment foundations for 3 years - 2026

Well work equipment foundations for 3 years - 2026

Auto-translated from hu
Original title: Kútmunkálathoz berendezés alapok 3 évre - 2026
Magyar Földgáztároló Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Published: Sep 1, 2026
Updated: Sep 1, 2026
Source: TED - Tenders Electronic Daily (EU)

About This Opportunity

This is a works contract in the construction and civil works sector, with a focus on Demolition. Located in Hungary, Europe, this opportunity is open to firms and consortiums, with an estimated budget of HUF 780.0 million. Proposals must be submitted before September 22, 2026.

Published through TED - Tenders Electronic Daily (EU), a national government procurement portal. Public procurement tenders follow the country's national bidding regulations and may have specific eligibility and documentation requirements for civil works in the construction and civil works sector. Works contracts of this nature generally require demonstrated experience in similar infrastructure projects, adequate equipment and technical personnel, and financial capacity including bank guarantees. Interested parties should review the full documentation on the original source before submitting their proposal.

Description

Original language: hu
A Magyar Földgáztároló Zrt. által üzemeltetett földgáztárolóknál létesítendő fúrások, kútmunkálatok megvalósításához szükséges kútakna, valamint kútalapok és bekötőutak betonelemes vagy zúzottköves térburkolatának kialakítása, valamint ugyanazon területek rekultivációs munkáinak elvégzése. Kútalapok: vasbeton elemekből kialakított egyenként min 3000 m2-5000 m2 területtel Kútalapok tervezett mennyisége: 15 db / 3 év Az építési beruházás az Ajánlatkérő által üzemeltetett 247 db CH kútra terjed ki. Ajánlatkérő a teljesítést nem időben egyenletesen elosztva, hanem a munkaciklusok szerint – párhuzamos munkavégzést igénylő módon – csoportosítva fogja megrendelni. Keretösszeg: nettó 780.000.000, HUF Ajánlatkérő a keretösszeg 70%-ának megrendelésére vállal kötelezettséget. Egyenértékűség: a vasbeton elemek esetében Ajánlatkérő elfogad egyenértékű kivitelezésre vonatkozó megvalósítást is, de az előírt betonelemekkel terhelhetőség szempontjából egyenértékű megoldás megajánlása esetében az egyenértékűséget az ajánlatban geotechnikai szakvéleménnyel igazolni kell. Egyenértékű anyaggal kapcsolatos geotechnikai szakvélemény tartalma, előírásai: A kútalapot képző felhívás szerint leírt vasbeton alternatív anyagának is ki kell elégítenie minimum az alábbi követelményeket. - Betonelem beton nyomószilárdsági osztálya C30/37, környezeti osztálya XC2 MSZ 4798:2016 alapján, a betonacél követelménye min. B500B MSZ EN ISO 15630-1: 2020 szerint. Ezt gyártói teljesítménynyilatkozatban kell rögzíteni, amely statikai szakvéleményként szolgál. A nyilatkozat formai követelményei a 275/2013. (VII. 16.) Korm. rendelet az építési termék építménybe történő betervezésének és beépítésének, ennek során a teljesítmény igazolásának részletes szabályairól című rendeletben rögzítetteknek kell megfeleljen. Amennyiben nem betonelemekből kívánja a pályázó a betonozott téren kívüli kútalapot kialakítani, úgy geotechnikai-statikai megfelelőségi nyilatkozatban kell a 16 /2017. (V. 25.) NFM rendelet szerint kiadott útügyi műszaki előírásokban (elsősorban e-ÚT 06.02.11 - Utak és autópályák létesítésének általános geotechnikai szabályai) foglalt rétegvastagsági, tömörségi (elvárás min. Trp=85%) és teherbírási (elvárás min. E2=120 MPa – Tt>2,2 t) követelmények kielégítéséről nyilatkozni. A vizsgálati és nyilatkozati szempontok formai és tartalmi követelmények tekintetében a 7_2022. ÉPMI (v1_2022. IX. 1.) jelű ÉPÍTMÉNYEK TEHERVISELŐ TALAJSZERKEZETEINEK HELYSZÍNI TÖMÖRSÉG- ÉS TEHERBÍRÁS VIZSGÁLATA ÉS ÉRTÉKELÉSI SZEMPONTJAI című ÉPÍTÉSÜGYI MŰSZAKI IRÁNYELV előírásai a mérvadóak. Ezek mellett figyelembe vehetőek az alábbi szabványok tartalmai is: - MSZ EN 13242:2002+A1:2008 Kőanyaghalmazok műtárgyakban és útépítésben használt, kötőanyag nélküli és hidraulikus kötőanyagú anyagokhoz - MSZ EN 1997-1:2006 Eurocode 7: Geotechnikai tervezés A közbeszerzési eljárás tárgya nem tartozik az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvény hatálya alá. A közbeszerzési eljárás tárgya nem tartozik a közbeszerzésekben alkalmazandó környezetvédelmi követelményekről szóló 235/2024. (VIII. 8.) Korm. rendelet hatálya alá. A részletes műszaki tartalom a közbeszerzési dokumentum műszaki mellékletében kerül meghatározásra.

Data provenance

This notice is sourced from TED - Tenders Electronic Daily (EU) and was originally published on September 1, 2026. Last refreshed today. Original language: hu. BidsFactory mirrors official procurement notices and links back to the source for full legal text.

About Magyar Földgáztároló Zártkörűen Működő Részvénytársaság

Magyar Földgáztároló Zártkörűen Működő Részvénytársaság has issued 94 procurement notices on BidsFactory, including 6 currently open and 30 awarded contracts. Activity concentrates in General Supplies & Services, Energy & Power, and Industry & Manufacturing. All notices are published for Hungary. Notices are distributed via Hungary EKR and TED - Tenders Electronic Daily (EU). Most recent publication: September 1, 2026.