Tenders/Procurement of electricity
Open🇭🇷CroatiaSupplies

Procurement of electricity

Auto-translated from hr
Original title: Nabava električne energije
Hrvatske ceste d.o.o.
Published: Sep 4, 2026
Updated: Sep 5, 2026
Source: TED - Tenders Electronic Daily (EU)

About This Opportunity

This is a supplies contract in the energy and power sector, with a focus on Renewable Energy. Located in Croatia, Europe, this opportunity is open to firms and consortiums, with an estimated budget of EUR 5.5 million. Proposals must be submitted before October 5, 2026.

Published through TED - Tenders Electronic Daily (EU), a national government procurement portal. Public procurement tenders follow the country's national bidding regulations and may have specific eligibility and documentation requirements for the supply of goods in the energy and power sector. Supply contracts typically require bidders to demonstrate product compliance with technical specifications, delivery capacity, and relevant certifications. Interested parties should review the full documentation on the original source before submitting their proposal.

Description

Original language: hr
Predmet nabave je opskrba električnom energijom, specificiran i određen vrstom i predviđenom (okvirnom) količinom u Troškovniku i Prilogu I. – Mjerna mjesta, tarifni modeli i obračunski elementi, a koji se nalazi u prilogu. Gospodarski subjekti nude predmet nabave sukladno Općim uvjetima za korištenje mreže i opskrbu električnom energijom (NN 85/15 i 49/20, 104/20, 80/21 te eventualne izmjene) pridržavajući se Zakona o tržištu električne energije (NN 111/21) i ostalih propisa koji reguliraju ovo tržište. Obračun električne energije izvršit će Isporučitelj temeljem mjernih podataka koje će utvrditi Operator distribucijskog sustava mjernim uređajima na obračunskim mjernim mjestima Naručitelja, sukladno Općim uvjetima za korištenje mreže i opskrbu električnom energijom i Mrežnim pravilima distribucijskog sustava (NN 74/2018 i 52/2020 te eventualne izmjene). Obračunski element na temelju kojih se radi obračun opskrbe električnom energijom je: - preuzeta radna energija izražena u kWh. Kao obračunski element predviđa se i naknada za poticanje proizvodnje iz obnovljivih izvora energije (OIE) sukladno Odluci o naknadi za obnovljive izvore energije i visokoučinkovitu kogeneraciju (NN 87/17 i 57/20) i trošarina za poslovnu uporabu električne energije sukladno Zakonu o trošarinama (NN 106/2018) koje su uređene pozitivnim propisima Republike Hrvatske te druge moguće naknade, poreze ili dodatke sukladno važećim propisima, a koje je kupcu električne energije dužan obračunati opskrbljivač električnom energijom. U slučaju promjene propisa koji reguliraju iznos naknade za obnovljive izvore energije i visokoučinkovitu kogeneraciju ili trošarina za poslovnu/neposlovnu uporabu, na način da dođe do promjene iznosa navedene naknade odnosno trošarine, odabrani ponuditelj dužan je naplaćivati iznos naknade koja je sukladna iznosu koji na snazi u vrijeme izdavanja računa za isporučenu električnu energiju. Sukladno Uredbi o otklanjanju poremećaja na domaćem tržištu energije (NN 104/2022; NN 31/2023); Hrvatske ceste d.o.o. su pravna osoba s javnim ovlastima, te kao takve podliježu cijeni električne energije prema Članku 3. predmetne Uredbe.

Data provenance

This notice is sourced from TED - Tenders Electronic Daily (EU) and was originally published on September 4, 2026. Last refreshed today. Original language: hr. BidsFactory mirrors official procurement notices and links back to the source for full legal text.

About Hrvatske ceste d.o.o.

Hrvatske ceste d.o.o. has issued 112 procurement notices on BidsFactory, including 13 currently open and 31 awarded contracts. Activity concentrates in Construction & Civil Works, Architecture & Engineering Services, and Transport & Logistics. All notices are published for Croatia. Notices are distributed via TED - Tenders Electronic Daily (EU). Most recent publication: September 4, 2026.