Tenders/[fi] Request for expression of interest - M15 Management containers
Open🇫🇮FinlandSupplies

[fi] Request for expression of interest - M15 Management containers

Auto-translated from fi
Original title: Osallistumishakemuspyyntö - M15 Johtamiskontit
Puolustusvoimien logistiikkalaitos
Published: Sep 2, 2026
Updated: Sep 2, 2026
Source: hilma_fi

About This Opportunity

This is a supplies contract in the general supplies and security and defense sectors. Located in Finland, Europe, this opportunity is open to firms and consortiums, with an estimated budget of EUR 4.0 million. Proposals must be submitted before October 5, 2026.

Published through Hilma Finland, a national government procurement portal. Public procurement tenders follow the country's national bidding regulations and may have specific eligibility and documentation requirements for the supply of goods in the general supplies sector. Supply contracts typically require bidders to demonstrate product compliance with technical specifications, delivery capacity, and relevant certifications. Interested parties should review the full documentation on the original source before submitting their proposal.

Description

Original language: fi
Osallistumishakemuspyyntö - M15 Johtamiskontit Puolustusvoimien logistiikkalaitos (jäljempänä Hankintayksikkö) pyytää osallistumishakemustanne johtamiskonttien hankinnasta Puolustusvoimille tämän osallistumishakemuspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankinnan kohteena on epäsuorantulen yksiköiden ja huollon käyttöön hankittavat johtamiskontit, joista käytetään nimitystä johtamiskontti M15. Hankinnan kohteen ensimmäisten johtamiskonttien valmistumisaikataulu on vuoden 2027 loppuun mennessä. Hankinnan kohteena on yhteensä 20 kappaletta M15- johtamiskontteja seuraavan erittelyn mukaisesti: * 6 kappaletta vuonna 2027 * 8 kappaletta vuonna 2028 * 6 kappaletta vuonna 2029 Johtamiskonttien tarkempi vaatimusmäärittely kuvataan tarjouspyynnöllä. Tarjouspyyntövaiheessa Tarjoajan on annettava suostumuksensa kunnossapitokyvyn luomiselle Puolustusvoimien strategiselle kumppanille Millog Oy:lle. Konttien valmistusta varten Tarjoajalle luovutetaan materiaalia, joka on Hankintayksikön omaisuutta. Tarjoajan on annettava materiaalille vakuus ennen materiaalin luovuttamista., Lot 1: Osallistumishakemuspyyntö - M15 Johtamiskontit Puolustusvoimien logistiikkalaitos (jäljempänä Hankintayksikkö) pyytää osallistumishakemustanne johtamiskonttien hankinnasta Puolustusvoimille tämän osallistumishakemuspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankinnan kohteena on epäsuorantulen yksiköiden ja huollon käyttöön hankittavat johtamiskontit, joista käytetään nimitystä johtamiskontti M15. Hankinnan kohteen ensimmäisten johtamiskonttien valmistumisaikataulu on vuoden 2027 loppuun mennessä. Hankinnan kohteena on yhteensä 20 kappaletta M15- johtamiskontteja seuraavan erittelyn mukaisesti: * 6 kappaletta vuonna 2027 * 8 kappaletta vuonna 2028 * 6 kappaletta vuonna 2029 Johtamiskonttien tarkempi vaatimusmäärittely kuvataan tarjouspyynnöllä. Tarjouspyyntövaiheessa Tarjoajan on annettava suostumuksensa kunnossapitokyvyn luomiselle Puolustusvoimien strategiselle kumppanille Millog Oy:lle. Konttien valmistusta varten Tarjoajalle luovutetaan materiaalia, joka on Hankintayksikön omaisuutta. Tarjoajan on annettava materiaalille vakuus ennen materiaalin luovuttamista. CPV: 34221000 35000000 Organisation: Puolustusvoimien logistiikkalaitos Procedure: restricted Documents: https://tarjouspalvelu.fi/pvlogl?id=622072&tpk=5f69b8d0-679e-44e4-ac9c-58cbaecf9183

Data provenance

This notice is sourced from Hilma Finland and was originally published on September 2, 2026. Last refreshed today. Original language: fi. BidsFactory mirrors official procurement notices and links back to the source for full legal text.

About Puolustusvoimien logistiikkalaitos

Puolustusvoimien logistiikkalaitos has issued 243 procurement notices on BidsFactory, including 19 currently open and 98 awarded contracts. Activity concentrates in General Supplies & Services, Information & Communication Technology, and Transport & Logistics. All notices are published for Finland. Notices are distributed via Hilma Finland and TED - Tenders Electronic Daily (EU). Most recent publication: September 2, 2026.