Tenders/RECONSTRUCTION OF THE HÁJEČEK SUMMER CINEMA INTO A MULTIFUNCTIONAL ALL-YEAR-ROUND AREA, ČESKÉ BUDĚJOVICE

RECONSTRUCTION OF THE HÁJEČEK SUMMER CINEMA INTO A MULTIFUNCTIONAL ALL-YEAR-ROUND AREA, ČESKÉ BUDĚJOVICE

Auto-translated from cs
Original title: PŘESTAVBA LETNÍHO KINA HÁJEČEK NA MULTIFUNKČNÍ CELOROČNÍ AREÁL, ČESKÉ BUDĚJOVICE
Statutární město České Budějovice
Published: Sep 1, 2026
Updated: Sep 1, 2026
Source: TED - Tenders Electronic Daily (EU)

About This Opportunity

This is a works contract in the construction and civil works, information and communication technology and governance and public administration sectors, with a focus on Procurement Reform. Located in Czech Republic, Europe, this opportunity is open to firms and consortiums, with an estimated budget of CZK 221.9 million. Proposals must be submitted before October 2, 2026.

Published through TED - Tenders Electronic Daily (EU), a national government procurement portal. Public procurement tenders follow the country's national bidding regulations and may have specific eligibility and documentation requirements for civil works in the construction and civil works sector. Works contracts of this nature generally require demonstrated experience in similar infrastructure projects, adequate equipment and technical personnel, and financial capacity including bank guarantees. Interested parties should review the full documentation on the original source before submitting their proposal.

Description

Original language: cs
Předmětem plnění veřejné zakázky je zajištění projektové přípravy pro zpracování projektové dokumentace, zpracování projektové dokumentace pro povolení záměru (PDZ) včetně zajištění inženýrské činnosti (IČ) - vydání příslušných rozhodnutí či jiných opatření orgánů veřejné správy pro realizaci stavby v rozsahu dle požadovaných stupňů PD dle této smlouvy, dále dokumentace pro provedení stavby (PDPS), realizační, výrobní a dílenská dokumentace a následná kompletní realizace stavebních prací zakázky pod názvem „PŘESTAVBA LETNÍHO KINA HÁJEČEK NA MULTIFUNKČNÍ CELOROČNÍ AREÁL, ČESKÉ BUDĚJOVICE“ včetně zajištění všech příslušných povolení nezbytných k uvedení stavby do provozu a užívání. Dílo bude realizováno metodou dodávky tzv. Design&Build. Záměrem investora je rekonstrukce letního kina Háječek. Zázemí parku je realizováno v podobě nízkopodlažního zahradního „pavilonu“. Jedná se o budovu opláštěnou plechovými pláty s boxem pro teleskopickou tribunu a prostorem pro promítací kabinu, sklady a toalety s kapacitou až 2000 návštěvníků areálu. Objekt zázemí pro umělce je podzemní, čímž umožňuje zcela variabilní využití plochy pod zastřešením a nenarušuje charakter parku dalším nadzemním objemem. Shrnovací zastřešení je ve výšce 13,5m vypnuto do okruží o průměru 51,2m. Umožňuje tak zastřešení většiny hlediště letního kina i volné „koncertní“ plochy s kapacitou více než 2000 osob. Oplocení pro potřeby oddělení areálu na dobu konání akcí s prodejem vstupného je navrženo tak, aby v otevřeném stavu ponechávalo vysokou prostupnost území. Při uzavření pak tvořilo dostatečnou fyzickou a optickou hranici mezi děním v a vně areálu. Většina tohoto vymezení areálu má podobu tyčového předělu s lavičkami a s posuvnými branami nesenými horním profilem. Okolí fontány je vymezeno kruhovým segmentem z ocelových tyčí s tvarováním odpovídajícím lavičce. Části oplocení navazující na hlavní objekt areálu jsou řešeny jako ocelová „harmonika“. Dětské hřiště je vymezeno analogickou konstrukcí s možností zavěšení houpacích prvků. Koncepce stávajícího parku je zachována, stejně tak stromy nekolidující se záměrem. Vzhledem k pozici značného množství stávajících stromů v trajektorii prodloužení ulice U Koněspřežky a potřebné kapacitě zpevněných ploch není možné zajistit náhradní výsadbu v plném rozsahu. Plochy a mobiliář kina doplňují park o nové funkce a atmosféry. Navržena je dílčí revitalizace parku, součástí záměru je i úprava povrchů cestiček parku mimo areál letního kina na „parkovější“ mlat. Stávající kašna je návrhem rehabilitována jak pozicí v blízkosti vstupu do areálu, tak řešením jejího bezprostředního okolí. Okolo kašny je vytvořena zpevněná plocha a lavice. Částečné vymezení plochy kolem kašny „stěnou“ z kovových prutů vytváří kolem kašny intimnější polouzavřený prostor a současně možnost jejího oddělení od veřejně přístupné části parku v době konání akcí v areálu kina. PŘEHLED STAVEBNÍCH OBJEKTŮ POZEMNÍ OBJEKTY SO101 Hlavní objekt SO102 Zastřešení SO103 Tribuna SO104 Zázemí herců SO105 Plot SO201 Dětské hřiště SO301 Městský mobiliář INŽENÝRSKÉ SÍTĚ SO411 Vodovodní přípojka SO412 Areálový vodovod SO421 Přípojka splaškové kanalizace SO422 Areálová splašková kanalizace SO431 Areálová tuková kanalizace SO441 Odvod srážkové vody SO801 Přeložky inženýrských sítí SO802 Přeložka parovodu ELEKTRO A TECHNOLOGIE SO501.1 Silnoproud – přípojka/ odběrné vedení NN SO501.2 Silnoproud – areálové rozvody SO502.1 Veřejné osvětlení SO502.1 Exteriérové areálové osvětlení SO503.1 Slaboproud – přípojka SO503.2 Slaboproud – areálové rozvody SO504 AV technika DOPRAVNÍ A POCHŮZNÉ PLOCHY SO601 Zpevněné plochy SO602 Exteriérová schodiště VEGETAČNÍ ÚPRAVY SO701 Vegetační úpravy PŘÍPRAVNÉ PRÁCE/ BOURÁNÍ SO000 Demolice stávajících objektů SO901 ZOV – dočasné objekty ZS potřebné pro výstavbu Podrobný popis předmětu plnění včetně specifikace předmětu veřejné zakázky ve smyslu § 92 odst. 2 ZZVZ veřejné zakázky je uveden v příloze č. 1 (Vzor smlouvy), příloze č. 2 Minimální technick...

Data provenance

This notice is sourced from TED - Tenders Electronic Daily (EU) and was originally published on September 1, 2026. Last refreshed today. Original language: cs. BidsFactory mirrors official procurement notices and links back to the source for full legal text.

About Statutární město České Budějovice

Statutární město České Budějovice has issued 29 procurement notices on BidsFactory, including 4 currently open and 12 awarded contracts. Activity concentrates in Construction & Civil Works, Transport & Logistics, and Architecture & Engineering Services. All notices are published for Czech Republic. Notices are distributed via TED - Tenders Electronic Daily (EU). Most recent publication: September 1, 2026.