Tenders/Purchase of diesel fuel for diesel and bimodal traction vehicles used by the Contracting Authority
Open🇵🇱PolandSupplies

Purchase of diesel fuel for diesel and bimodal traction vehicles used by the Contracting Authority

Auto-translated from Polish
Original title: Zakup oleju napędowego do spalinowych oraz bimodalnych pojazdów trakcyjnych, będących w użytkowaniu Zamawiającego
Koleje Wielkopolskie sp. z o.o.
Published: Sep 2, 2026
Updated: Sep 2, 2026
Source: TED - Tenders Electronic Daily (EU)

About This Opportunity

This is a supplies contract in the energy and power sector, with a focus on Oil Gas. Located in Poland, Europe, this opportunity is open to firms and consortiums. Proposals must be submitted before October 2, 2026.

Published through TED - Tenders Electronic Daily (EU), a national government procurement portal. Public procurement tenders follow the country's national bidding regulations and may have specific eligibility and documentation requirements for the supply of goods in the energy and power sector. Supply contracts typically require bidders to demonstrate product compliance with technical specifications, delivery capacity, and relevant certifications. Interested parties should review the full documentation on the original source before submitting their proposal.

Description

Original language: Polish
1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż przez wykonawcę na rzecz Zamawiającego oleju napędowego przeznaczonego do spalinowych oraz bimodalnych pojazdów trakcyjnych będących w użytkowaniu Zamawiającego, spełniającego wymagania właściwych obowiązujących polskich i europejskich norm oraz wymogi określone w Załączniku nr 2 do Wzoru umowy – „Wymaganiach jakościowych dotyczących dostarczanego paliwa” (dalej „Olej napędowy”) oraz dostarczenie Oleju napędowego do zbiorników naziemnych i zbiornika podziemnego, określonych szczegółowo w Załączniku nr 1 do Wzoru umowy- „Zbiornik naziemny/podziemny” (dalej „Zbiorniki”) znajdujących się w lokalizacjach, o których mowa w Rozdziale 2 ust. 2 SWZ, w ilości szacunkowej: 4 800 000 litrów. 2. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać Olej napędowy w sposób ciągły zgodnie z zapotrzebowaniem Zamawiającego, w tym w razie potrzeby również w soboty, niedziele i święta oraz w pozostałe dni ustawowo wolne od pracy w rozumieniu Ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy, w oparciu o zamówienia składane przez Zamawiającego (dalej „Zamówienie”) do Zbiorników położonych w następujących lokalizacjach (dalej „Miejsce dostawy”): 1) w Poznaniu przy ul. Kolejowej 23 – 2 Zbiorniki naziemne o pojemności 5.000 litrów każdy, 2) w Wągrowcu przy ul. Leśnej 1D – 1 Zbiornik podziemny o pojemności 30.000 litrów, 3) w Lesznie przy ul. Zacisze 15E – 1 Zbiornik naziemny o pojemności 5.000 litrów. 3. Zamawiający każdorazowo określi w Zamówieniu: Miejsce dostawy, termin i godzinę dostawy oraz wielkość żądanej dostawy Oleju napędowego. Zamówienia będą składane odrębnie dla każdego z Miejsc dostawy, a termin ich realizacji mieścił się będzie w przedziale godzinowym od 6:00 do 16:00. 4. Z uwagi na możliwe utrudnienia w dojeździe do: - zbiornika w lokalizacji Leszno zaleca się wykonywanie dostaw cysterną o pojemności nie większej niż 20 000 litrów – poglądowe zdjęcia dojazdu stanowią załącznik nr 9 do SWZ, - zbiorników w lokalizacji Poznań - poglądowe zdjęcie dojazdu stanowi załącznik nr 10 do SWZ. 5. Dostarczany Olej napędowy musi spełniać wymagania określone w Normie PN-EN 590:2022-08 oraz odpowiadać wymaganiom jakościowym dla paliw ciekłych zgodnie Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1018), 6. Zamawiający informuje, że zakupiony Olej napędowy będzie wykorzystywał wyłącznie dla celów własnych.

Data provenance

This notice is sourced from TED - Tenders Electronic Daily (EU) and was originally published on September 2, 2026. Last refreshed today. Original language: Polish. BidsFactory mirrors official procurement notices and links back to the source for full legal text.

About Koleje Wielkopolskie sp. z o.o.

Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. has issued 508 procurement notices on BidsFactory, including 12 currently open and 22 awarded contracts. Activity concentrates in General Supplies & Services, Transport & Logistics, and Information & Communication Technology. All notices are published for Poland. Notices are distributed via eB2B Poland and TED - Tenders Electronic Daily (EU). Most recent publication: September 2, 2026.