Tenders/[no] Consulting engineers, and related services etc.
Open🇳🇴NorwayFramework

[no] Consulting engineers, and related services etc.

Auto-translated from no
Original title: Rådgivende ingeniører, og tilknyttede tjenester mv.
Agder fylkeskommune
Published: Sep 2, 2026
Updated: Sep 2, 2026
Source: doffin_no

About This Opportunity

This is a framework agreement contract in the architecture and engineering and culture and heritage sectors, with a focus on Museums. Located in Norway, Europe, this opportunity is open to firms and consortiums, with an estimated budget of NOK 124.0 million. Proposals must be submitted before February 20, 2030.

Published through Doffin Norway, a national government procurement portal. Public procurement tenders follow the country's national bidding regulations and may have specific eligibility and documentation requirements for framework agreement in the architecture and engineering sector. Framework agreements establish terms for recurring procurement over a defined period. Selected firms are called upon as needs arise, making this a longer-term engagement opportunity. Interested parties should review the full documentation on the original source before submitting their proposal.

Description

Original language: no
Vi må publisere på nytt på grunn av skifte av leverandør. Denne publiseringen trer i stedenfor den gamle invitasjonen publisert på Rådgivende ingeniører, og tilknyttede tjenester mv. | Doffin, Database for offentlige anskaffelser Se vedlagte dokumenter for fullstendig opplysninger om Dynamisk innkjøpsordning. Leverandører som er godkjent i kunngjøringen fra EU-supply blir flyttet over i ny ordning. Nye søknader må fremmes i denne konkurransen. Agder fylkeskommune (oppdragsgiver) inviterer interesserte leverandører til å søke om opptak i dynamisk innkjøpsordning (DIO) for rådgivende ingeniørtjenester, og tilknyttede tjenester mv. Se pkt. 2.2 for fagoversikt. Tilknyttede enheter som skal stå på opsjon: · Agder kollektivtrafikk AS · Arkivsenter Sør IKS · Aust-Agder museum og arkiv IKS · Vest-Agder museum IKS Beskrivelse Formålet med ordningen er å sikre bistand til oppdragsgiver både faglig og prosessmessig i forbindelse med prosjekter dersom oppdragsgiver selv ikke har kapasitet til å utføre arbeidet. Behovet vil hovedsakelig være innenfor rådgivnings- og prosjekteringstjenester i prosjekter, for eksempel skissefaser, forprosjekter, reguleringsplan med teknisk detaljplan, byggeplan med konkurransegrunnlag, samt oppfølging i byggefase. I de tilfeller oppdragsgiver utfører prosjekter i egenregi, kan ordningen benyttes til å etterspørre enkeltfag og/eller ytterligere kapasitet dersom oppdragsgiver ikke får dekket behovet i egen organisasjon. Agder fylkeskommune skal kunne gjennomføre minikonkurranser på tvers av organisasjonen på de aktuelle kategoriene. Noen av fagene er overlappende, men valgt å plasseres under den ene eller den andre kategorien. Unntak fra denne DIO: Tidligere avdeling for utbygging Veg, med seksjonene Utbygging veg vest, Ressurs og Utbygging veg øst som nå er omorganiser til avdelingene Vegressurser og vegutbygging har egen DIO som dekker følgende områder: Se i vedlagte dokumenter for full beskrivelse av den dynamiske innkjøpsordningen. Omfang av rådgivende ingeniørtjenester Denne ordningen skal dekke rådgivende ingeniørtjenester innenfor fagområdene nedenfor i tabellen. Hovedvekten av ingeniørtjenestene er innenfor disse fagområdene. Skulle det vise seg at vi har behov for rådgivende ingeniørtjenester i andre fag, og vi ikke har rammeavtale på fagområdene, vil vi forbeholde oss retten til å kunne kunngjøre en minikonkurranse blant de kvalifiserte leverandørene i DIO ordningen. Se i vedlagte dokumenter for full beskrivelse av den dynamiske innkjøpsordningen. Konkurranser under ordningen Under ordningen vil både bistand under kundens ledelse og konkret definerte og avgrensede oppdrag kunne konkurranseutsettes med minikonkurranse. Alle kvalifiserte leverandører innenfor ordningen vil motta konkurransegrunnlaget. Ved behov for anskaffelser under ordningen utarbeides et konkurransegrunnlag som beskriver kundens behov, krav og kontraktsvilkår for ytelsen samt tildelingskriterier. Konkurransegrunnlaget distribueres via EU-supply til alle leverandører som er tatt opp i ordningen. Tilbudsfristen vil være minst 10 dager. NS8401, NS8402, NS8403 og NS8404 med eventuelle tillegg og endringer legges til grunn for konkurransene som gjennomføres i ordningen. Andre relevante NS-standarder kan bli benyttet på det aktuell oppdraget om de skulle være mer passende. Ved gjennomføring av konkurranser vil oppdragsgiver basere tildelingene av kontrakt på grunnlag av et av alternativene nedenfor: a) Laveste pris b) Den laveste kostnaden eller c) Det beste forholde mellom pris/kostnad og kvalitet hvor kvalitet evalueres etter følgende kriterier: 1. CV på tilbudt personel med inntil 5 relevante referanseprosjekter 2. Leveransebeskrivelse Tildelingskriteriene og deres vekt/prioritering vil presiseres i det enkelte konkurransegrunnlag, da de må tilpasses behovet som ligger til grunn for hver minikonkurranse. Meddelelse om kontraktstildeling vil bli gitt samtlige deltakere i den aktuelle konkurransen. Det er ikke krav om karensperiode ved tildeling av avtaler under dynamiske innkjøpsordninger. Konkurranseresultater kunngjøres. Oppdragsgiver: Agder fylkeskommune Leveringssted: Agder Estimert verdi: 124,000,000 NOK Også publisert på TED (EU-terskel)

Data provenance

This notice is sourced from Doffin Norway and was originally published on September 2, 2026. Last refreshed today. Original language: no. BidsFactory mirrors official procurement notices and links back to the source for full legal text.

About Agder fylkeskommune

Agder fylkeskommune has issued 34 procurement notices on BidsFactory, including 8 currently open and 1 awarded contracts. Activity concentrates in Transport & Logistics, Architecture & Engineering Services, and Construction & Civil Works. All notices are published for Norway. Notices are distributed via Doffin Norway and TED - Tenders Electronic Daily (EU). Most recent publication: September 2, 2026.