Tenders/Organization and operation of two municipal waste selective collection points (PSZOK)
Open🇵🇱PolandServices7 days remaining

Organization and operation of two municipal waste selective collection points (PSZOK)

Auto-translated from Polish
Original title: Zorganizowanie i prowadzenie dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK)
Miasto Oświęcim
Published: Sep 2, 2026
Updated: Sep 2, 2026
Source: TED - Tenders Electronic Daily (EU)

About This Opportunity

This is a services contract in the environment and climate sector, with a focus on Waste Management. Located in Poland, Europe, this opportunity is open to firms and consortiums. Proposals must be submitted before September 9, 2026.

Published through TED - Tenders Electronic Daily (EU), a national government procurement portal. Public procurement tenders follow the country's national bidding regulations and may have specific eligibility and documentation requirements for services in the environment and climate sector. Service contracts are typically evaluated on both technical quality and price, and may require bidders to demonstrate relevant experience and qualified personnel. Interested parties should review the full documentation on the original source before submitting their proposal.

Description

Original language: Polish
1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i prowadzenie dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK), w okresie od dnia 01 stycznia 2027 r. do dnia 31 grudnia 2028 r. 2. Opis przedmiotu zamówienia, warunki realizacji i rozliczania: 1) Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie, uruchomienie i prowadzenie dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK-ów), po jednym punkcie zlokalizowanym na prawo i lewobrzeżnej części miasta Oświęcim. 2) Podstawowe informacje: a) Powierzchnia miasta Oświęcim wynosi około 30 km2. b) Liczba mieszkańców w Mieście Oświęcim, którzy będą mogli korzystać z PSZOK-ów wynosi: b.1) według ewidencji ludności -32 558 osób, b.2) według złożonych deklaracji -31 945 osób. 3) Zamawiający określił następujące możliwe lokalizacje PSZOK-ów: a) ul. Więźniów Oświęcimia dz. ozn. 1150/170 - która stanowi własność Miasta Oświęcim, b) ul. Bema dz. ozn. 2013/20 - która stanowi własność innego podmiotu. Wyżej wymieniona lokalizacja jest zgodna z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Wykonawca, w przypadku korzystania z lokalizacji przy ul. Więźniów Oświęcimia ma obowiązek zawarcia umowy dzierżawy gruntu, na zasadach określonych w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Oświęcim w sprawie ustalenia minimalnych stawek czynszu dzierżawnego za grunt oraz najem stanowisk i kiosków handlowych. Wykonawca, w przypadku korzystania z lokalizacji przy ul. Bema ma możliwość zawarcia umowy dzierżawy, w której zostaną określone warunki współpracy. Dodatkowo Zamawiający wskazuje tereny przy ul. Unii Europejskiej i ul. Dąbrowskiego w Oświęcimiu, na których istnieje możliwość utworzenia stacjonarnego PSZOK. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji, odbioru, rozliczenia i płatności oraz inne istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie niniejszego zamówienia, określone zostały wzorem umowy i dołączonymi do niego dokumentami załączonymi do SWZ. 5) Dokumenty publikowane przez Zamawiającego w związku z przedmiotowym postępowaniem stanowią całość i są podstawą dla obliczenia przez Wykonawców ceny ofertowej oraz dla określenia obowiązków wykonawcy wynikających z przekazania mu do realizacji przedmiotowego zamówienia.

Data provenance

This notice is sourced from TED - Tenders Electronic Daily (EU) and was originally published on September 2, 2026. Last refreshed today. Original language: Polish. BidsFactory mirrors official procurement notices and links back to the source for full legal text.

About Miasto Oświęcim

Miasto Oświęcim has issued 12 procurement notices on BidsFactory, including 4 currently open and 0 awarded contracts. Activity concentrates in Construction & Civil Works, Environment & Climate, and Urban Development & Housing. All notices are published for Poland. Notices are distributed via Poland e-Zamówienia, TED - Tenders Electronic Daily (EU), and Baza Konkurencyjności. Most recent publication: September 2, 2026.